Facebook ve Twitter hesapları arası bağlantı kurmakFacebook bildiğiniz gibi dünyanın en büyük sosyal ağı. Twitter ise pek tanınmıyor, özellikle Türkiyede. (Öyleki twitter da Türkiyeyi pek tanımıyor türkçe desteği bile yok) Facebook ve twitter’ın işlevlerine, kullanım şekillerine ya da farklılıklarına girmeden(belki başka bir makalede bu paylaşım sitelerinin özelliklerine değinebilirim) iki ayrı hesabı birbirine bağlamayı anlatacağım.

Facebook hesabını (facebook hayran sayfamı) Twitter hesabıma bağlarsam ne olur?

  • Facebook’ta ki durum güncellemelerini twitter hesabınızda eş zamanlı olarak gösterebilirsiniz.
  • Facebook’ta paylaştığınız fotoğrafları otomatik olarak twitter hesabınızda da paylaşabilirsiniz.
  • Facebook’ta paylaştığınız bağlantıları, notları ve etkinlikleri Twitter’da da paylaşabilirsiniz.

Facebook ve Twitter hesaplarını bağlamak

Bunun için önce facebook’ta hayran sayfası oluşturmalısınız.(bunun nasıl yapıldığını daha önce paylaşmıştık. Makalenin altında benzer yazılarda hayran sayfası oluşturmayı resimli olarak görüntüleyebilirsiniz.)

Üstteki işlemi yaptıktan sonra facebook ve twitter hesabınızı açtığınız browserda http://www.facebook.com/twitter/ linkine gidin. Buradan oluşturuğunuz sayfayı seçin ve twitter hesabınızla bağlantı kurun. Ayarlarda twitter hesabınızda durum güncellemelerini mi notları mı fotoğraflarımı paylaşacağınız belirliyorsunuz. Hepsi bu kadar. Gerçekten kullanışlı bir uygulama. Facebook’un bu yeniliklerini çok seviyorum. Twitter ve facebook hesapları olanlar için çok yararlı bir uygulama…

Burada: TIKLAYIN
Reklamlar